مسابقه کابین های جنگلی مدیتیشن بی صدا

تکنیک های مدیتیشن بی صدا برای آرام کردن ذهن و افزایش تمرکز استفاده می شود. اغلب به عنوان, ویپاسانا (Vipassana) نامیده می شود - یعنی نشان دادن اشیائ همانطور که هستند و به نظر میایند - این نوع مراقبه می تواند به شدت چالش برانگیز و پاداش بخش باشد. دوری از ارتباط صوتی، تکنولوژی و حتی تماس چشم با چشم، نیازمند مقدار زیادی تعهد و قدرت ذهنی است. با این حال، این نیز می تواند یک تجربه عمیق و تغییر دهنده باشد.

کابین جنگلی مدیتیشن بی صدا با همکاری چای سازان اوزولینی Ozolini Teamakers))، که توسط Brigita و Dima Lukini از ریگا، لتونی اجرا می شود. "نسل وای" برای بازگشت به حومه شهر خود و برای ارتباط نزدیک با طبیعت تلاش می کنند و برای همین اوزولینی (Ozolini) درهای خود را به سوی افرادی که دوست دارند تجسم خود را از طریق مدیتیشن و بازگشت به طبیعت بکر بازتاب دهند، باز می کند.

شرکت کنندگان در این مسابقه موظف اند تا طرحی برای  یک کابین که بتواند در هر نقطه ای از جنگل قرار بگیرد طراحی کنند. هدف اصلی ساختن این نوع کابین ها این است که بتواند به مهمان ها کمک کند تا آن ها نیز بتوانند از مدیتیشن بی صدا لذت ببرند. جایی که تنها صدایی که می توانند بشنوند، صدای طبیعت است. کابین مدیتیشن بی صدا باید بتواند تنها یک فرد را با خود تطبیق دهد و به او شرایط پایه و اولیه ی مورد نیاز انسان را ارائه دهد.

طرح های برندگان این مسابقه برای ساخته شدن مورد بررسی قرار می گیرد. از این رو طرح ها برای مسابقه کابین های مدیتیشن بی صدا باید بر روی اقتصادی بودن و نحوه و تکنیک های ساخت که از لحاظ اقتصادی موثرند، تمرکز داشته باشند. از آنجایی که کشور "لتونی" یکی از سبزترین کشور های اروپا است و به آن شهرت دارد، این ساختمان باید پتانسیل یک ساختمان سازگار با طبیعت را داشته باشد و به عنوان نمونه ای از یک ساختمان "سبز" بماند.

شرایط شرکت کنندگان:

شرکت در این مسابقه برای عموم  آزاد است. هیچ صلاحیت حرفه ای نیاز نیست. طرح پیشنهادی می تواند به صورت تکی و یا گروهی ( با حداکثر 4 عضو) انجام شود.

زبان:

.مکاتبات با سازمان دهندگان باید به زبان انگلیسی باشد.

.همه ی اطلاعات ارسال شده توسط شرکت کنندگان باید به زبان انگلیسی باشد.

اطلاعات جوایز:

.کل مبلغ جایزه: 6.000$ US + انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

.جایزه اول: 3.000$  US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

.جایزه دوم: 1.500$ US + انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

.جایزه سوم: 500$  US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

.جایزه دانش آموز و دانشجو BB: 500$ US + انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

.جایزه سبز BB: 500$ US + انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

. + 6 طرح برگزیده

انتشار:

طرح های برندگان در رسانه های بین المللی هنر و طراحی پوشش داده خواهد شد و در وب سایت رسمی Bee Breeders و شبکه های اجتماعی آن مطرح خواهد شد.

گواهینامه:

Bee Breeders ازطرح های برجسته ی همه ی برندگان و طرح های پسندیده شده با گواهی نامه موفقیت در مسابقه قدردانی می کند.

هیئت داوری:

شرکت کنندگان و یا نماینده آن ها تحت هیچ عنوانی نباید با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند. شرکت کنندگانی که تلاش کنند با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند، رد صلاحیت خواهند شد.

همه ی ارتباطات و اطلاع رسانی های مربوط با مسابقه فقط باید با کارکنان Bee Breeders انجام شود. لطفا برای هرگونه سوال در مورد این مسابقه با برگزار کننده مسابقه از طریق hello@BeeBreeders.com در ارتباط باشید.

 

اطلاعات در مورد زمان های کلیدی و هزینه ثبت نام:

روز پایانی ثبت نام: سه شنبه، 1 آبان 1397

روز پایانی ارسال پروژه: دو شنبه، 28 آبان 1397

 (11:59 pm GMT+0)

اعلام برندگان: سه شنبه، 27 آذر 1397

ثبت نام پیشرفته: از شنبه، 2 تیر 1397 تا جمعه، 12 مرداد 1397

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 120$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 100$ US

ثبت نام لحظه آخر: از شنبه، 13 مرداد 1397 تا سه شنبه، 1 آبان 1397

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 140$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 120$ US

الزامات برای ثبت نام دانش آموزان و دانشجویان:

برای دریافت نرخ ویژه دانشجویان و یا دانش آموزان، برای ثبت نام گروهی  با برگزار کننده مسابقه  تماس بگیرید.(تخفیفات،برای ثبت نام، حداقل 3 دانشجو و یا دانش آموز از یک دانشگاه و یا مدرسه اعمال می شود.) برای دریافت اطلاعات بیشتر و حمایت برای اشتراک داشتن دانشجویان و یا دانش آموزان خود در این مسابقه معماری با برگزار کننده مسابقه در تماس باشید. برای برگزار کننده مسابقه از دانشگاه یا مدرسه خود با ایمیل خود همان دانشگاه و یا مدرسه، به همراه اطلاعات پایه در مورد خودتان و دانشگاه یا مدرسه خود، درخواست بفرستید. این را در نظر بگیرید که فقط کارکنان رسمی دانشگاه یا مدرسه برای تخفیفات درخواست بدهند.

 

طرح های برگزیده خود را برای ما به آدرس winners@rokhdadmemari.com بفرستید تا ما نیز آن ها را در سایت و اینستاگرام خود به اشتراک بگذاریم.

 

برای ثبت نام به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://silentcabins.beebreeders.com