مسابقه بنای مشاهده مناظر (observation tower) پارک ملی کمیری:

سومین بزرگترین پارک ملی در یکی از سبزترین کشورهای اروپایی، کمیری نام دارد که یک ترکیب خیره کننده و زیبا از جنگل ها، دریاچه ها، باتلاق ها و بوته های کهنسال را دارا است. این پارک تنها یک ساعت با قطار از پایتخت لتونی در ریگا فاصله دارد.

این پارک دارای دامنه وسیعی از حیوانات مانند پرندگان نادر مانند لک سیاه و همچنین گوزن،آهو، روباه، گرگ، گاو وحشی و اسب است. این حیوانات همه با کمک صندوق جهانی حیات وحش در این اکوسیستم منحصر به فرد قرار گرفتند.

پارک با شبکه گسترده ای از تخته های چوبی و مسیرهای طبیعی که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا شگفتی های طبیعی آن مکان را، خود کشف کنند و از نزدیک شگفتی های پارک را ببینند. محبوب ترین مسیر از بین تمام مسیر های پارک، مسیر پیاده رو چوبی بوته عظیم کمیری است که به بازدید کنندگان این اجازه را می دهد که بوته و ساکنان آن را از نزدیک مشاهده کنند که آن بازدید کنندگان را با دنیای طبیعی خزه،درختان کاج کوچک، استخرهای طبیعی عمیق، دریاچه های کوچک و تاریک، همراه با بوی رزماری وحشی آشنا می کند.

برای شرکت در مسابقه برج پارک ملی کمیری شرکت کنندگان وظیفه دارند تا بنای مشاهده مناظر (observation tower) بسازند که بازدید کنندگان بوته ها و فضای پارک کمیری را به شکل جدیدی مشاهده کنند. هدف اصلی این طرح ارائه چشم انداز جدید به بازدید کنندگان، به خصوص برای افراد دارای معلولیت که کمتر قادر به لذت بردن در این پارک ملی و طبیعت موجود در آن هستند، است. به این ترتیب، بنای مشاهده مناظر (observation tower) باید در طول زمان دسترسی برای افراد ناتوان را داشته باشد. همانطور که آژانس حفاظت از طبیعت لتونی علاقه مند به ساخت این برج است، طرح ها باید با نگاه و هدف پارک ملی هماهنگ باشند و بتواند توانایی تبدیل شدن به یک بنای برجسته به عنوان یک سازه را در خود داشته باشد.

 

شرایط شرکت کنندگان:

شرکت در این مسابقه برای عموم  آزاد است. هیچ صلاحیت حرفه ای نیاز نیست. طرح پیشنهادی می تواند به صورت تکی و یا گروهی ( با حداکثر 4 عضو) انجام شود.

زبان:

-مکاتبات با برگزارکنندگان باید به زبان انگلیسی انجام شود.

- تمام اطلاعات ارائه شده توسط شرکت کنندگان باید به زبان انگلیسی باشد.

جوایز:

کل مبلغ جایزه: 6.000$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه اول: 3.000$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه دوم: 1.500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه سوم: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه دانشجوBB: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه سبز BB: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

+ 6 طرح برگزیده

 

ساختمان:

طرح های برنده برای بنای مشاهده مناظر (observation tower) پارک ملی کمیری برای ساخت و ساز توسط آژانس حفاظت از طبیعت لتونی به عنوان راهی برای کمک به افزایش گردشگری در لتونی مورد توجه قرار می گیرد.

انتشار:

طرح های برندگان در رسانه های بین المللی هنر و طراحی پوشش داده خواهد شد و در وب سایت رسمی Bee Breeders و شبکه های اجتماعی آن مطرح خواهد شد.

گواهینامه:

Bee Breeders ازطرح های برجسته ی همه ی برندگان و طرح های پسندیده شده با گواهی نامه موفقیت در مسابقه قدردانی می کند.

هیئت داوری:

شرکت کنندگان و یا نماینده آن ها تحت هیچ عنوانی نباید با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند. شرکت کنندگانی که تلاش کنند با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند، رد صلاحیت خواهند شد.

همه ی ارتباطات و اطلاع رسانی های مربوط با مسابقه فقط باید با کارکنان Bee Breeders انجام شود. لطفا برای هرگونه سوال در مورد این مسابقه با برگزار کننده مسابقه از طریق hello@BeeBreeders.com در ارتباط باشید.

 

اطلاعات در مورد زمان های کلیدی و هزینه ثبت نام:

روز پایانی ثبت نام: جمعه، 7 اردیبهشت 1397/ 27 April 2018

روز پایانی ارسال پروژه: پنجشنبه، 10 خرداد 1397/31 May 2018

اعلام برندگان: جمعه، 25 خرداد 1397/ 25 June 2018

ثبت نام پیشرفته: از شنبه، 23 دی تا جمعه، 11 اسفند 1396/ January 02 March 13

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 120$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 100$ US

ثبت نام لحظه آخر: شنبه، 12 اسفند 1396 تا جمعه، 7 اردیبهشت 1397/  March - 27 April03

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 140$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 120$ US

الزامات برای ثبت نام دانش آموزان و دانشجویان:

برای دریافت نرخ ویژه دانشجویان و یا دانش آموزان، برای ثبت نام گروهی  با برگزار کننده مسابقه  تماس بگیرید.(تخفیفات،برای ثبت نام، حداقل 3 دانشجو و یا دانش آموز از یک دانشگاه و یا مدرسه اعمال می شود.) برای دریافت اطلاعات بیشتر و حمایت برای اشتراک داشتن دانشجویان و یا دانش آموزان خود در این مسابقه معماری با برگزار کننده مسابقه در تماس باشید. برای برگزار کننده مسابقه از دانشگاه یا مدرسه خود با ایمیل خود همان دانشگاه و یا مدرسه، به همراه اطلاعات پایه در مورد خودتان و دانشگاه یا مدرسه خود، درخواست بفرستید. این را در نظر بگیرید که فقط کارکنان رسمی دانشگاه یا مدرسه برای تخفیفات درخواست بدهند.

 

طرح های برگزیده خود را برای ما به آدرس winners@rokhdadmemari.com بفرستید تا ما نیز آن ها را در سایت و اینستاگرام خود به اشتراک بگذاریم.

 

برای ثبت نام به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://kemeritower.beebreeders.com