مسابقه طراحی معماری چشم های آتشفشان نمرود:

مسابقه طراحی معماری چشم های آتشفشان نمرود:

کاسه آتشفشانی نمرود در آتشفشان نمرود قرار دارد که به دلیل فروریختن دهانه به داخل خود به وجود آمده است. این دهانه بزرگ و عمیق بوده و محیطی میکروکنترلر منحصر بفردی را ایجاد کرده که منزلگاهی برای گیاهان و جاندارانی شده است که می توانند در این شرایط و محیط دشوار دوام بیاورند. دریاچه آب شیرین نمرود در کاسه آتشفشانی واقع شده است که تقریبا نصف این دهانه را در بر گرفته که تنوع زیستی منحصر بفردی به این کاسه آتشفشانی اضافه کرده است.

مسابقه چشم های آتشفشان نمرود از شرکت کنندگان می خواهد که یک بنای مشاهده مناظر(observation point)  را تصور کنند که در ارتفاع 2.800 متری گوشه جنوبی این دهانه قرار است ساخته شود. این نقطه، چشم اندازی خارق العاده را برای بازدیدکنندگان از دریاچه وان و اطراف آن ایجاد می کند.

شرکت کنندگان هنگام طراحی باید هم عملکرد و هم زیبایی شناسی سازه ها را در مکانی که برای آن طرح به عنوان بنای مشاهده مناظر(observation point)  مشخص شده است، در نظر بگیرند. چون این سازه احتمالا پیچیده خواهد بود و همچنین محیط دشواری که قرار است که در آن، این سازه ساخته شود احتمالا این پروژه را پرهزینه خواهد کرد.

برای ارائه ی پروژه لازم است به طراحی آن، در نقطه ی انتخاب شده و نوع عملکرد سازه های آن توجه شود. در طراح های ارسالی باید به مسیری قابل دسترس برای بازدیدکنندگان به سمت نقطه مورد نظر توجه شود تا سفری خاطره انگیز از دهانه تا بالای بنای مشاهده مناظر (observation point) را داشته باشند.

طراحی باید بر روی راهکارهای کاربردی و نو آورانه تاکید داشته باشد که نشان دهنده یک درک معاصر از محیط زیست آن ناحیه را نشان دهد. مهم است که پروژه با محیط اطراف خود متناسب باشد و راه حل های فنی را برای ایجاد یک سازه در این محیط با شکوه و در عین حال غیر قابل دسترس فراهم کند.

فرایند ساخت:

- مقرون به صرفه بودن، از لحاظ محیط زیستی کارآمد بودن و به دلیل نبودن راه و جاده ای به سمت محل مسابقه در هنگام ساخت و ساز، از لحاظ انرژی کارآمد بودن ، برای این مسابقه اهمیت دارد.

- کف سکوی مشاهده باید تقریبا 20 متر مربع مساحت داشته باشد و منظره ای 360 درجه ای را ارائه دهد.

-  پل عابر پیاده ایی، ایستگاه اسکی لیفت تا محل مسابقه را به هم متصل کند.

- شرایط نگهداری از سازه باید از لحاظ کار و هزینه پایین باشد.

- هزینه ی این پروژه را باید نزدیک بودجه ی صد هزار دلاری آن نگه داشت.

 

شرایط شرکت کنندگان:

شرکت در این مسابقه برای عموم  آزاد است. هیچ صلاحیت حرفه ای نیاز نیست. طرح پیشنهادی می تواند به صورت تکی و یا گروهی ( با حداکثر 4 عضو) انجام شود.

زبان:

-مکاتبات با برگزارکنندگان باید به زبان انگلیسی انجام شود.

- تمام اطلاعات ارائه شده توسط شرکت کنندگان باید به زبان انگلیسی باشد.

جوایز:

کل مبلغ جایزه: 6.000$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه اول: 3.000$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه دوم: 1.500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه سوم: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه دانشجوBB: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

جایزه سبز BB: 500$ US+ انتشار کار + گواهینامه موفقیت در مسابقه

+ 6 طرح برگزیده

انتشار:

طرح های برندگان در رسانه های بین المللی هنر و طراحی پوشش داده خواهد شد و در وب سایت رسمی Bee Breeders و شبکه های اجتماعی آن مطرح خواهد شد.

گواهینامه:

Bee Breeders ازطرح های برجسته ی همه ی برندگان و طرح های پسندیده شده با گواهی نامه موفقیت در مسابقه قدردانی می کند.

هیئت داوری:

شرکت کنندگان و یا نماینده آن ها تحت هیچ عنوانی نباید با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند. شرکت کنندگانی که تلاش کنند با هیئت داوری ارتباط بر قرار کنند، رد صلاحیت خواهند شد.

همه ی ارتباطات و اطلاع رسانی های مربوط با مسابقه فقط باید با کارکنان Bee Breeders انجام شود. لطفا برای هرگونه سوال در مورد این مسابقه با برگزار کننده مسابقه از طریق hello@BeeBreeders.com در ارتباط باشید.

 

اطلاعات در مورد زمان های کلیدی و هزینه ثبت نام:

روز پایانی ثبت نام: جمعه 17 فروردین 1397

روز پایانی ارسال پروژه: پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397   (11:59 pm GMT+0)

اعلام برندگان: چهارشنبه  خرداد 1397

ثبت نام زود هنگام: چهارشنبه 18 مهر 1396 تا پنجشنبه 15 آذر 1396

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 90$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 70$ US

ثبت نام پیشرفته: جمعه 16 آذر 1396 تا چهارشنبه 18 بهمن 1396

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 120$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 100$ US

ثبت نام لحظه آخر: پنجشنبه 19 بهمن 1396 تا جمعه 17 فروردین 1397

هزینه برای معماران/علاقه مندان/شرکت ها: 140$ US

هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان: 120$ US

 

الزامات برای ثبت نام دانش آموزان و دانشجویان:

برای دریافت نرخ ویژه دانشجویان و یا دانش آموزان، برای ثبت نام گروهی  با برگزار کننده مسابقه  تماس بگیرید.(تخفیفات،برای ثبت نام، حداقل 3 دانشجو و یا دانش آموز از یک دانشگاه و یا مدرسه اعمال می شود.) برای دریافت اطلاعات بیشتر و حمایت برای اشتراک داشتن دانشجویان و یا دانش آموزان خود در این مسابقه معماری با برگزار کننده مسابقه در تماس باشید. برای برگزار کننده مسابقه از دانشگاه یا مدرسه خود با ایمیل خود همان دانشگاه و یا مدرسه، به همراه اطلاعات پایه در مورد خودتان و دانشگاه یا مدرسه خود، درخواست بفرستید. این را در نظر بگیرید که فقط کارکنان رسمی دانشگاه یا مدرسه برای تخفیفات درخواست بدهند.

 

طرح های برگزیده خود را برای ما به آدرس winners@rokhdadmemari.com بفرستید تا ما نیز آن ها را در سایت و اینستاگرام خود به اشتراک بگذاریم.

 

برای ثبت نام به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://nemrutvolcanoeyes.beebreeders.com